Ekonomi

Rus petrokimya şirketi SIBUR depremzedelere 1 milyon dolar bağışlayacak

Rusya’nın en büyük petrokimya şirketi SIBUR’un Türkiye’deki depremden etkilenen vatandaşlara 1 milyon dolar bağışlayacağı bildirildi.

Türkiye’de de faaliyet gösteren SIBUR’dan yapılan yazılı açıklamada, şirketin Türkiye’deki depremzedelere yardım etme kararı aldığı belirtildi.

Yardım kapsamında 1 milyon dolar bağışlayacağı bilgisi verilen açıklamada, şirketin Şubat-Mart aylarında Türkiye’de satılan her ton eserden 5 dolar bağışlayacağı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SIBUR Uluslararası Lideri Andrey Frolov, depremin yıkıcı etkisine dikkat çekerek, “Onbinlerce Türk insanının hayatını kaybetmesine veya evsiz kalmasına neden olan bu yıkıcı depremin yol açtığı hasar bizi şok etti. . Acıların boyutu bizi derinden etkiledi, mağdurlara yardım etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz.” sözlerini kullandı.

SIBUR’un 2022 yılında Türkiye’ye önemli miktarda polimer, kauçuk ve organik sentez gibi petrokimya ürünleri tedarik ettiğine işaret edilen açıklamada, “SIBUR, üretim kesintileri ve lojistik aksamalar nedeniyle Türkiye’ye SIBUR’un hammaddelerini Rus şirketlerine sağladı. Ürettiği plastik eserleri tedarik etmeye devam etmesi de bu durumda büyük değer taşıyor” dedi. söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu