Haber

El Ele Gazze Şeridi Eylemi

Filistin İnisiyatifi tarafından, İsrail’in saldırılarına dikkat çekmek ve Gazze’ye destek vermek amacıyla 12 Kasım Pazar günü İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok şehirde “Gazze El Ele” eylemi düzenlenecek.

Filistinli destekçiler, 12 Kasım Pazar günü saat 15.00’te İstanbul, Ankara, Kocaeli, Konya ve Gaziantep’in de aralarında bulunduğu kentlerde eş zamanlı gerçekleştirilecek eylemlerde bir araya gelecek.

Belirlenen caddelerde uzanacak kalabalıklar el ele tutuşarak insan zinciri oluşturarak göz alıcı bir aksiyon yaratacak.

İstanbul’daki programda katılımcılar Edirnekapı’dan Beyazıt’a kadar bir insan zinciri oluşturacak.

Ellerinde Türk ve Filistin bayrak ve pankartları, omuzlarında keffiyeler taşıyacak binlerce katılımcı, Gazze’deki direnişe takviye güçlerini gönderirken İsrail’in zulmüne lanet edecek.

Başkentte insan zinciri Ulus’taki Melike Hatun Camii’nin avlusundan başlayacak.

Katılımcılar Kocaeli’de bir araya gelerek Fevziye Camisi’nden Mobesko Köprüsü’ne kadar bir “Gazze Şeridi” oluşturacak.

Hareketin Konya’daki başlangıç ​​noktası Mevlana Meydanı olurken, Gaziantep’teki insan zinciri ise Çınarlı Cami’den başlayacak.

Girişimin sözcüsü Tülay Gökçimen, Gazze’deki soykırıma hep birlikte “dur” demek amacıyla Filistin Girişimi adında bir platform oluşturduklarını belirtti.

Gökçimen, alınacak önlemlerle ilgili şunları kaydetti:

“Bizler de hepiniz gibi anneniz, babanız, işçiniz, memurunuz, öğrenciniz, öğretmeniniz gibi toplumun her kesiminden, her meslekten, gördüklerinden kalbi kırılan, toplumla yaşamak istemeyen insanlarız. Hiçbir şey yapamamanın utancıyla Gazze Şeridi’nde hapsedilerek yok edilmek istenen kardeşlerimize desteğimizi göstermek için bir araya geldik.” “Gelmeye çağırıyoruz. El ele verelim, yaratacağımız Gazze Şeridi’yle soykırım altındaki kardeşlerimizin sesi olalım.”

Öte yandan Filistin İnisiyatifi’nin kurucuları Bekir Develi, Ümit Sönmez, Esra Elönü, Nuriye Çakmak Çelik, Demet Tezcan, İsmail Halis, Sertaç Güngör, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Merve Safa Likoğlu, Merve Gülcemal, Mehmet Ali Aslan, Yavuz Yiğit ve Yusuf Ziya Çataklı, sosyal medya üzerinden vatandaşları insan zincirinin halkası olmaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu