Haber

Yardımeli Derneği Gazze’ye 1,5 Milyon Lira Bağışladı

Yardımeli Derneği, İsrail saldırılarının devam ettiği Gazze’ye ulaştırılması için Türk Kızılayı’na 1 milyon 500 bin lira bağışta bulundu.

Dernekten yapılan açıklamada, derneğin her türlü yardımları 2008 yılında Gazze’de açtığı ofisi aracılığıyla halka ulaştırdığı belirtildi.

Açıklamada, “Kardeş Aile Projesi” ile şu ana kadar 9 binin üzerinde Gazzeliye destek sağlandığı, Ramazan ve Kurban Bayramı etkinliklerinin yanı sıra Gazze İslam Üniversitesi öğrencilerine her ay maddi destek sağlandığı belirtildi.

Açıklamada, Yardımeli Derneği Genel Lideri Dr. Sadık Danışman, Genel Müdürü İmdat Kuzu ve Yarımmeli Ankara Şube Müdürü Nuri Bahar, Türk Kızılayı Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz’ı ziyaretinde 1 milyon 500 bin lira bağışta bulundukları bildirildi. İhtiyaç duyulan tıbbi malzemelerin Gazze’ye ulaştırılması için bin lira yardımda bulunuldu.

Açıklamada, Gazze’den Mısır ve Türkiye’ye getirilecek yaralı ve refakatçilerin her türlü ihtiyaçlarının destekleneceği vurgulanırken, dernek ekiplerinin Mısır’a giderek yardım çalışmalarına katılacağı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu