Haber

Polis, durdurduğu araçlardaki çocukları trafik dedektifi yaptı.

-Polis durdurduğu araçlardaki çocukları trafik dedektifi yaptı

Trafik kurallarını ihlal etmenin cezaları

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’da drone ile yapılan trafik kontrolünde kurallara uymayan sürücülere ceza kesen polis, durdurduğu araçlardaki çocuklara trafik dedektiflik belgesi vererek uymayanları uyarmalarını istedi. kurallar.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Suruç Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik güvenliğinin sağlanması ve kazaların en aza indirilmesi amacıyla Şanlıurfa-Gaziantep D400 karayolunda drone tabanlı uygulama gerçekleştirdi.

İl Emniyet Müdürlüğü İnsansız Hava Araçları Amirliği ekipleri, Şanlıurfa İl Trafik Denetleme İstasyon Şefi ile birlikte Şanlıurfa-Gaziantep yolunu kontrol etti. Kontrollerde kuralları ihlal eden sürücüler drone ile tespit edildi. Ekipler, kuralları ihlal eden 37 sürücüye toplam 44 bin 588 lira para cezası verdi. Sürücüler trafik ekipleri tarafından emniyet kemeri kullanımı, yanlış sollama, tehlikeli şerit değiştirme, araç takip aralıkları ve araç kullanırken cep telefonu kullanımı konularında bilgilendirildi.

Minikler trafik dedektifi oldu.

Trafik Tescil ve Denetleme Bürosu yetkilileri, çocukların içinde bulunduğu araçları tespit etmek, boyama kitapları dağıtmak ve arızalı araçları kullanan sürücüleri fark ettiklerinde uyarmak için “Trafik Dedektifi” ilan etti. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, kazaların önlenmesi amacıyla sürücüleri kurallara uymaya davet ederek, trafik kontrollerinin artarak devam edeceği bilgisini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu