Haber

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy gazetecilerin sorularını yanıtladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2022 yılı turizm verilerini 31 Ocak’ta İstanbul’da yapacakları toplantıda kamuoyu ile paylaşacaklarını belirterek, 2023-2028 turizm stratejilerini de bu toplantıda açıklayacaklarını söyledi.

Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Turizmde 2022 bilgileri ve 2023 hedefleri sorusu üzerine de yoğun bir tanıtım süreci yürüttüklerini belirten Ersoy, dünyada en iyi tanıtım yapan ülkenin Türkiye olduğunu ve tanıtımların sadece Avrupa’da değil, Avrupa’da da devam ettiğini söyledi. birçok pazar.

2022 turizm verilerini, gerçekleşen hedefleri ve yeni hedefleri kapsamlı bir toplantıyla kamuoyuyla paylaşacaklarını belirten Ersoy, “Toplantıyı 31 Ocak’ta İstanbul’da yapıyoruz. Bu toplantıda 2023-2028 stratejimizi de anlatacağız. , ve gelecek yıl ne yapacağımızı açıklayacağız.” dedim.

Turizmde 2023 hedeflerinin 60 milyon turist ve 56 milyar dolar gelir olduğunu dile getiren Ersoy, bu hedeflere nasıl ulaşılacağına ilişkin yol haritasını da toplantıda paylaşacaklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu