Haber

Kayseri’de kar nedeniyle kapanan 111 mahalle yolu ulaşıma açıldı

Kayseri’de kar nedeniyle kapanan 111 mahalle yolu ulaşıma açıldı

KAYSERİ – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı karla mücadele ekipleri, gece saatlerinde kırsal kesimde etkili olan kar yağışının ardından ulaşıma kapanan 849 kilometrelik yolda 111 mahallede sağlıklı ulaşım sağlamak için mücadele etti. Sarız ilçesinde hasta bir vatandaşa ulaşmaya çalışan ambulans için de ekipler yoğun çalışma yürüttü.

Kentin yüksek kesimlerindeki kırsal mahallelerde etkili olan kar yağışı gece saatlerinden itibaren etkisini artırırken, Köy Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kar çalışma grupları karla kaplı mahalle yollarına anında müdahale etti. Tüm hazırlıkları yaparak gerekli tedbirleri alan ve tedbirli olan Köy Hizmetleri Müdürlüğü, kırsal mahalle yollarında başlattığı kar temizleme ve yol temizleme çalışmalarına gece saatlerinde devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Pınarbaşı ilçesinde 46 mahallede 383 kilometre, Sarız’da 43 mahallede 301 kilometre, Bünyan’da 12 mahallede 86 kilometre, Develi’de 5 mahallede 41 kilometre, Akkışla’da 2 mahallede 15 kilometre ve Özvatan’, 3 mahallede 23 kilometrelik yolun kapatılmasına da izin vermedi. Ekipler, toplam 111 mahallede 849 kilometre karla kaplı yolda sağlıklı bir ulaşım sağlamak için çalıştı.

Öte yandan Köy Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı kar yağışı ekipleri, Sarız ilçesine bağlı Sancakağıl Mahallesi’nde gece saatlerinde rahatsızlanan bir vatandaşa ulaşmaya çalışan ambulansın yoğun çaba sonucu bölgeye ulaşmasını sağladı. Büyükşehir belediyesinin sorumluluğundaki kırsal mahalle yollarında kapalı yol bulunmazken, kar gayreti grupları diğer 7 ekip noktasında 24 saat esasına göre bekliyor. Ekipler kış aylarında kırsal mahallelerde toplam 128 işçi ve 60 araçla 3 bin 477 kilometrelik yol ağında çalışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu