Ekonomi

Kardeş şehirlerden Gaziantep’e nakdi ve ayni yardım desteği

Güneydoğu Anadolu bölgesinde büyük yıkıma ve can kaybına neden olan depremin ardından Gaziantep’in kardeş şehirleri Duisburg, Ludwigshafen, Ostrava, Sopot, Kharkiv, Celje, Kotor ve Braga depremzedelere nakdi ve ayni yardımda bulundu.

Depremin ilk gününden itibaren dayanışma içinde birleşen Kardeş Şehirler, Gaziantep’e gönderdikleri yardım tırlarının yanı sıra arama kurtarma, itfaiye ve sağlık ekipleriyle bölgede etkin bir şekilde faaliyet gösterdi.

Almanya’nın Duisburg şehri başta olmak üzere Portekiz’in Ludwigshafen ve Braga şehirlerinde başlatılan yardım kampanyaları kapsamında toplanan tonlarca insani yardım paketi, kargo uçakları ve tırlarla deprem bölgesine ulaştırıldı.

Çek Cumhuriyeti’nin Ostrava ve Polonya’nın Sopot kentleri yaklaşık 2 milyon 750 bin TL nakit bazında yardım sağlarken, Ukrayna’nın Kharkiv kenti de mevcut savaş koşullarına rağmen bölgeye insani yardım tırı gönderdi.

Öte yandan Slovenya’nın Celje şehri iki farklı içerikle insani yardım tırının sevkini sağlayarak sarsıntı bölgesini sağlık gruplarıyla takviye ederken, Karadağ’ın Kotor Şehri insani yardım tırı ve arama kurtarma ekiplerini Gaziantep’e yönlendirdi. – GAZİANTEP

haber-demirci.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu