Haber

İsrail’in Hedefi Çocuklar! Gazze’de anestezisiz ameliyat edilen çocuğun görüntüleri yürek parçaladı

İsrail’in Filistin halkına yönelik hava saldırıları ve bombalamaları sürüyor. İsrail ordusunun Gazze bölgesinde sivilleri hedef alması tüm dünyada endişe ve öfkeyle karşılanırken, İsrail saldırılarına devam ediyor. Saldırılarda hayatını en çok kaybedenler ise çocuklar oluyor. Geçtiğimiz günlerde İsrail’in bir hastaneyi hedef aldığı saldırıda yaralanan bir çocuğun ameliyat görüntüleri yüreklerimizi dağladı.

Gazze Şeridi günlerdir İsrail tarafından bombalanıyor. Saldırılar sırasında en çok Filistinli çocukların hayatları mahvoldu.

Geçtiğimiz hafta İsrail’in Gazze’deki bir hastaneye hava bombalı saldırısında binlerce insan (özellikle çocuklar) hayatını kaybetmiş, saldırılar tüm dünyada protestolara neden olmuştu.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 1873’ü çocuk, 1023’ü kadın olmak üzere 4 bin 651 kişinin öldüğünü, 14 bin 245 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Ancak İsrail’in bölgedeki gelişigüzel saldırıları artarak devam ediyor.

İsrail, Gazze’deki saldırılarını Şifa ve Kudüs gibi bölgesel hastanelerin bulunduğu bölgelere de yaydı.

İsrail’in uyguladığı orantısız güç karşısında Filistin halkının direniş gücü oldukça zayıftır. Geçtiğimiz günlerde İsrail’in sistematik hava saldırılarından birinde yaralanan bir çocuğun görüntüsü yüreklerimizi dağladı.

Yaralı çocuk, tedavi gördüğü hastanede İsrail ambargosu nedeniyle anestezi yapılmadan ameliyat edildi. Çocuğun acısını Kur’an okuyarak gidermeye çalıştığı anlar kameralara yansıdı:

mecitozu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu