Haber

Depremin olduğu gece çekilen fotoğrafta enkazda hayatını kaybeden eski eşi ve oğlu kaldı.

MANİSA’da yaşayan Tuncay Karabağ (53), depremde yıkılan oğlu Ahmet Karabağ (19) ile 5 yıl önce boşandığı boşandığı eşi Esra Döndü Değerçerçi’nin (45) anne ve oğlunun bir fotoğrafı var. birlikte deprem gecesi gönderildi. Acısının büyük olduğunu belirten Karabağ, “‘Allah düşmanıma vermesin’ diyorlar. Doğru sözdü. Ciğerim ağrıyor.”

Kahramanmaraş merkezli 11 ili vuran depremlerden etkilenen illerden biri de Gaziantep oldu. Manisa’da annesinden 5 yıl önce boşanan babası Tuncay Karabağ ile birlikte yaşayan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi, annesi Esra Döndü Değerçerçi’nin İslahiye ilçesindeki konutunda beyin sarsıntısı geçirdi. Yarıyıl tatili için gittiği Gaziantep. Çamlıca Mahallesi’nde yıkılan 6 katlı binanın enkazına bırakılan annesi Değerçerçi ve oğlu Karabağ’ın cansız bedenleri depremin 30’uncu saatinde bulundu. Aynı enkazdan dedesi Vakıf Değerçerçi ve büyükannesi Leyla Değerçerçi de kurtarıldı.

‘OĞLUM SENİ ÇOK ÖZLEDİM GEL’ Bir kahvede aşçılık yapan Tuncay Karabağ’a oğlunun deprem gecesi annesiyle çektirdiği fotoğraf kaldı. Depremden 3 gün önce Gaziantep’e gönderdiği oğlunun son mezarını görmenin acısını yaşayan Karabağ, “Okul tatilken oğlum Ahmet yanıma geldi. Gaziantep’te yaşayan boşanmış eşim. , beni aradı ve ‘Oğlum seni çok özledim gel’ dedi. “Oğlum istersen yaz tatiline git” ama annesini çok özlediği için Ahmet’e engel olamadım.Bütün hayallerimi oğlum için kurdum.Onu okuturdum.Mühendis olacaktı. İşini kurar ben geleceğini hazırlardım dünyam yıkıldı evime gittiğimde nereye baksam oğlumu görüyorum ağlamaya başlıyorum gözümde yaş kalmadı diyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu